Ali Uçak

Ali Uçak; Uçak Kardeşler Ltd. Şti. firma sahiplerindendir. Yardım ve cömertliği ile de söz sahibidir.

1973 yılında Siirt'de dünyaya gelen Ali Uçak, ufak yaştan beri hububatçılık yapan babasının yanında ticarete başlamıştır.

Sektörün her kademesinde bulunan Ali Uçak daha sonra kardeşleri ile birlikte 1984 yılında Uçak Kardeşler firmasını kurmuşlardır. Uzun yıllardır Manisa’mızın Alaşehir ilçesinde ikamet etmektedir ve Alaşehir ovasında yetişen en güzel üzümleri dünyanın her noktasına ulaştırmaktadır.

Başarılı bir iş adamı olan Ali Uçak sadece iş için değil Alaşehir’in çehresinin değişmesin de hizmet ve büyük emek sarf etmiştir. Maddi ve manevi olarak her zaman Türk çiftçisinin yanında olmuştur.

2004 yılında Alaşehir 1. sıra meclis üyesi seçilmiştir. Manisa'mızın büyük şehir olması ile birlikte aynı zamanda Manisa Büyük Şehir Meclisi'nde görev almıştır. Kendisi bütün siyası partiler tarafından sevilmektedir. Manisa ve Alaşehir için fayda sağlayacak bir çok projede yer almıştır.

2018 yılında Alaşehir Belediye Başkanı olarak görev yapmıştır.

Alçak gönlülüğü ve hayır severliği ile de milletimizin gönlünde yer eden Ali Uçak evli ve 4 çocuk babasıdır.

İzmir'de Hayrettin, Vahit, Ali kardeşler, soyadlarından marka yaratarak 1984 yılında Uçak Kardeşler şirketini kurdu. Seferihisar merkezli şirket ülkenin birçok ilinde şube açtı.

Üretimin %50 iç pazara satan şirket, %50 Rusya ve Avrupa ülkelerine ihraç ediyordu. Türkiye'nin 24 Kasım'da Rus uçağını düşürmesiyle başlayan krizin ardından ihracatın yüzde 60'ının gerçekleştirdikleri Rusya'ya ürün satışı durma noktasına geldi. Rusya'ya portakal, mandalın, greyfurt, nar, limon, çekirdeksiz sofralık üzüm ve domates satan Uçak Kardeşler, ambargo nedeniyle zor durumda kaldı ama içinde bulunduğumuz bu durumda çiftçimizi zor durumdan kurtarmak için, yeni Pazar arayışları içerisine girdi. Ve Suudi Arabistan, Polonya, Romanya belarus gibi bir çok Avrupa ülkesine ihracat yapmaya başladı.

Uçak Kardeşler

Yaş Sebze & Meyve, Lojistik, Akaryakıt, Plastik

Ticari faaliyetimize 1970 yılında; sebze, meyve ve narenciye sektöründe başladık. Kurulduğumuz günden bu güne hep güvenilir bir marka olma yolunda sağlam adımlarla ilerledik ve bu duruşumuzu hiçbir şekilde bozmadık. Nitelikli, özgün, sağlam ve güvenilir marka anlayışımızın sonucunda, Uçak Kardeşler olarak, sürekli yaş meyve ve sebze ihracat birincisi ünvanlarını kazandık.

Firmamızın temel ilkesi: müşterilerimizin ihtiyaçlarına ve beklentilerine cevap verecek nitelikte sağlıklı, güvenilir ve ekonomik ürünleri toplamak, işlemek ve tüketime sunmaktır.